Ovesné vafle

Dostal se mi do ruky vaflovač... a tak teď jíme vafle na sladko, na slano, k snídani, k svačině a někdy i k obědu nebo k večeři. Jsem absolutně nadšená a překvapená z toho, co všechno se do vaflovače dá nalít za těsto a jaké dobroty se z něj pak vrací zpět. Tohle je náš momentální snídaňový favorit :-)

Připravila a zapsala Eva, 14.10.2017


Suroviny a příprava

  • 200 g ovesných vloček
  • 400 ml vody
  • 1 větší jablko (banán/červená řepa/kousek dýně...)
  • 1 lžíce kokosového cukru
  • ¼ lžičky soli
  • ½ lžičky skořice
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 50 g rozpuštěného másla/za studena lisovaného kokosového oleje

Vločky zalijeme 400 ml vody a necháme do druhého dne (nebo alespoň pár hodin) stát na chladnějším místě. Pak přidáme i všechny ostatní ingredience a rozmixujeme na hladké těsto, které by mělo být svou hustotou někde mezi těstem na lívance a těstem na palačinky. Pokud tomu tak není, přidáme trošku vody a znovu promixujeme. A pak už jen pečeme křupavoučké vafle :-)

Z jablíčka vykrojím střed a nechám mu slupku. Banán samozřejmě loupu. Stejně tak loupu i dýni a většinou i červenou řepu. Dýně i řepa se dají použít pečené/vařené. S jablkama nebo s dýní jsou vafle chuťově jemné a ne moc výrazné. S banánem jsou hodně voňavé a s řepou zase hodně růžové. Dobré jsou ale vždycky a za vyzkoušení stojí každá z variant a pravděpodobně ještě mnohé další, které mě nenapadly... Mrkev? Cuketa?

Co se týče mixování, mám doma silného pomocníka, kam stačí všechno naházet a za minutku je těsto hotové. Funguje ale i varianta tyčák, kdy je lepší jablíčko/syrovou řepu nebo dýni napřed nastrouhat a až pak rozmixovat s ostatními ingrediencemi.

Samotné pečení vaflí je otázkou vaflovače, který máte doma. Já se držím instrukcí u toho svého - Cloer 1629.

Na fotkách je podzimní jablečná varianta vaflí posypaná lucumou a pokapaná kokosovým sirupem – božská kombinace. A taky růžová verze s řepou, kde 1/2 lžičku skořice nahradila 1 lžíce kakaa.

Dobrou chuť a krásná a voňavá podzimní rána :-)

Komentáře

* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné